Arne Jacobsen

Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar med karmar, 2+5 st, sent 1960-tal/ tidigt 1970-tal, Fritz Hansen, Danmark, kromade underreden, stoppade sitsar och karmar, märkta MADE IN DENMARK BY FRITZ HANSEN, sitthöjd ca 45 cm

Klädsel med fläckar och slitage, två ryggar sannolikt knäckta (röd klädsel)

396073

2016-07-16