Yngve Ekström soffbord
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1940/50-tal, sidobord med ben i formböjd bok monterade med mässingsdistanser på avrundad triangulär skiva i massiv teak, brännstämplad med Yngve ekströms bomärke OYE vilket användes fram till tidigt 1950-tal på möbler tillverkade av Yngve Ekström själv, höjd ca 48, diameter 60 cm
Visst slitage
396188
2016-07-17