Yngve Ekström soffbord

Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord
Yngve Ekström soffbord

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, 1940/50-tal, sidobord med ben i formböjd bok monterade med mässingsdistanser på avrundad triangulär skiva i massiv teak, brännstämplad med Yngve ekströms bomärke OYE vilket användes fram till tidigt 1950-tal på möbler tillverkade av Yngve Ekström själv, höjd ca 48, diameter 60 cm

Visst slitage

396188

2016-07-17