Bordsgafflar och Bordsskedar
Vollendet
2016-07-17
396201
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
BORDSGAFFLAR, 12 st, BORDSSKEDAR 6 st, silver, Sverige/ England, gafflarna delvis Henry Holland reg 1860, skedarna Nils Gustaf Schreij (1803-1808) Askersund 1804, längd ca 18 cm, totalvikt ca 885 g
Slitage, gravyr, ägarstämplar