Bordsgafflar och Bordsskedar

Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar
Bordsgafflar och Bordsskedar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSGAFFLAR, 12 st, BORDSSKEDAR 6 st, silver, Sverige/ England, gafflarna delvis Henry Holland reg 1860, skedarna Nils Gustaf Schreij (1803-1808) Askersund 1804, längd ca 18 cm, totalvikt ca 885 g

Slitage, gravyr, ägarstämplar

396201

2016-07-17