Ljusstake vägglampetter smide

Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide
Ljusstake vägglampetter smide

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TUPPSTAKE, smide, Käck & Hedby Leksand, höjd 56, VÄGGLAMPETTER, 1 par +1, smide, höjd ca 25 resp 46 cm
HISTORIK: Den sk Tuppstaken, med anor från 1600-talet, ritades under tidigt 1900-tal av konstnären, arkitekten och Leksands Hemslöjds grundare Gustaf Ankarcrona

Slitage

396311

2016-07-18