Karmstolar fotpall
Klubbat för:
4 200 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
KARMSTOL, 1800-talets första hälft, sengustavianskt provinsarbete, bemålad, skuren dekor, randig klädsel, sitthöjd ca 45, FOTPALL, sengustaviansk stil, bemålad, skuren dekor, randig klädsel, fotpallens mått 25, 45x28 cm
Zustandsbeschreibung
Senare bemålade, senare klädsel, smärre ytskador
396423
2016-07-19