Ryttarkniv 1800-tal

Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal
Ryttarkniv 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RYTTARKNIV, 1800-tal, troligtvis England, med 11 verktyg bl.a. hovrensare, korkskruv och flera knivblad, handsmidd med hölje i ben, 10x3x2 cm

Kraftig patina, ett blad avbrutet, skador, bortfall

396479

2016-07-19