Spjällband empire

Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire
Spjällband empire

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SPJÄLLBAND (2), empire, 1800-talets första hälft, Frankrike, broderat och fodrat tyg med floralt mönster samt dekorativa bronsbeslag med texten S.M samt Paris, längd ca 150, bredd ca 10,5 cm.
PROVENIENS: J Gunnar Schönmeyer (1882-1954)

Kuntoraportti

Fodret löst i sömmarna på ena bandet, bruks och åldersrelaterat slitage.

396589

Päivämäärä:

2016-07-20