Spjällband empire
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SPJÄLLBAND (2), empire, 1800-talets första hälft, Frankrike, broderat och fodrat tyg med floralt mönster samt dekorativa bronsbeslag med texten S.M samt Paris, längd ca 150, bredd ca 10,5 cm.
PROVENIENS: J Gunnar Schönmeyer (1882-1954)
Kuntoraportti
Fodret löst i sömmarna på ena bandet, bruks och åldersrelaterat slitage.
396589
Päivämäärä:
2016-07-20