Skrin 1800-tal

Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal
Skrin 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIN, 1800-talets mitt, barockstil, fanérat med olika träslag bl a mahogny, dekorativa sidohänklar i förgylld metall, kulfötter, invändigt klätt med tyg och nitar, höjd ca 15, 25x15 cm

Låsbricka samt nyckel saknas, fanérskador med en del bortfall, bruks och åldersrelaterat slitage, renoverad och kompletterad.

396625

2016-07-20