Ljusstake smide Käck och Hedby
Klubbat för:
1 100 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
KÄCK & HEDBY, "Tuppstake", ljusstake, för 3 ljus, smide, Leksand, höjd ca 54 cm
HISTORIK: Den sk Tuppstaken, med anor från 1600-talet, ritades under tidigt 1900-tal av konstnären, arkitekten och Leksands Hemslöjds grundare Gustaf Ankarcrona
Kuntoraportti
396665
Päivämäärä:
2016-07-21