Royal Copenhagen servisdelar
2016-07-21
396673
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", kaffeservisdelar, 29 st, porslin, bestående av 9 kaffekoppar med fat, 1+4+9 assietter, sockerskål med lock, sockerskål, gräddkanna, ljusstake, mindre fat, cigaretthållare
Kaffekannans lock med lagning. En udda kaffekopp medföljer (avvikande storlek). Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma.