Bonbonjär "Flora Danica"

Bonbonjär
Bonbonjär
Bonbonjär
Bonbonjär
Bonbonjär
Bonbonjär
Bonbonjär
Bonbonjär

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", bonbonjär, porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, modellnummer 3582, polykromt målad dekor av blommor ur den danska floran, lockknopp i form av grenverk och pousserande blommor, förgylld kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 3582, höjd ca 13,5 cm

396735

2016-07-21