Sockerskål Gräddkanna London

Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London
Sockerskål Gräddkanna London

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, England, London 1800-tal, otydliga stämplar, gräddkannan möjligen Sampson Mordan, 1843, höjd ca 6-11 cm, vikt ca 228 g

396770

2016-07-22