Bägare 1700-talets början
Closed
2016-07-22
396795
| Sold for | 5 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
BÄGARE, silver, 1700-talets början, Tyskland, cylindrisk på tre kulfötter, driven och punsad dekor av blommor och akantus, graverade M I CW MBW 1704, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 94 g
Bristning vid myning, kulfötterna med bucklor