Bägare 1700-talets början

Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början
Bägare 1700-talets början

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄGARE, silver, 1700-talets början, Tyskland, cylindrisk på tre kulfötter, driven och punsad dekor av blommor och akantus, graverade M I CW MBW 1704, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 94 g

Bristning vid myning, kulfötterna med bucklor

396795

2016-07-22