Sparbössa 1920/30-tal Zenith
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SPARBÖSSA, i form av bordsur, 1900-talets början, Zenith, skyltmärkt "Från förenade framtiden försäkringsaktiebolag", träfodral, fack för mynt på baksidan, höjd ca 21, 16x7 cm
Fodralet med bruksslitage, fungerar, kant dekorlist saknas
396807
2016-07-22