Assietter bärtallrikar 1700-tal Kina

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ASSIETTER, BÄRTALLRIKAR, 7dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 16 cm

En bärrtallrik med lagningar, vissa delar med sprickor, nagg

396829

2016-07-22