Assietter bärtallrikar 1700-tal Kina
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ASSIETTER, BÄRTALLRIKAR, 7dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 16 cm
En bärrtallrik med lagningar, vissa delar med sprickor, nagg
396829
2016-07-22