Viinkoppar med fat

Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat
Viinkoppar med fat

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VINKOPPAR med FAT, 3+4+2, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått resp famille rosefärger, samt utsida på samtliga med café au lait glasyr, höjd ca 3,5-4,5 cm

Stjärnspricka på en av de fyra faten, smärre enstaka nagg kan förekomma

396956

2016-07-23