Pokal Seseman i silver

Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver
Pokal Seseman i silver

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

POKAL, silver, Carl Fredrik Seseman (1781-1819), Arboga, 1808, fotring med vridna knäckar, tremblerad dekor av kartuscher, graverade initialer, höjd ca 22, vikt ca 405 g

Gravyr, repor, spår av förgyllning

396968

2016-07-23