Pokal Seseman i silver
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POKAL, silver, Carl Fredrik Seseman (1781-1819), Arboga, 1808, fotring med vridna knäckar, tremblerad dekor av kartuscher, graverade initialer, höjd ca 22, vikt ca 405 g
Gravyr, repor, spår av förgyllning
396968
2016-07-23