Papperskorg Fornasetti

Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti
Papperskorg Fornasetti

Klubbat för:

5 800 SEK

3 000 SEK

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, plåt, omkring 1900-talets mitt, tryckt dekor av husfasad, på mässingsfötter, höjd ca 29, diameter 25 cm

Smärre skador, slitage

397113

2016-07-25