Tennbehållare 1800-tal
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄMTARE, 2 st, tenn, 1800-tal, med gravyr SPR 1870 och undertill med stämpel i form av vapensköld resp monogram i dekorativ oval MV JH, höjd ca 28 resp 26 cm
Bucklor, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.
397134
2016-07-25