Tennbehållare 1800-tal

Tennbehållare 1800-tal
Tennbehållare 1800-tal
Tennbehållare 1800-tal
Tennbehållare 1800-tal
Tennbehållare 1800-tal
Tennbehållare 1800-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄMTARE, 2 st, tenn, 1800-tal, med gravyr SPR 1870 och undertill med stämpel i form av vapensköld resp monogram i dekorativ oval MV JH, höjd ca 28 resp 26 cm

Bucklor, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.

397134

2016-07-25