Koffert proveniens Oscar Rydbeck
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOFFERT, läder, 1900-talets början, höjd ca 32, 95x58 cm
Proveniens: Oscar Rydbeck Skandinaviska Kreditaktiebolaget. Rydbeck hade en ansvarig ställning inom Kreugerkoncernen och dömdes efter Kreugerkraschen till fängelse
Slitage, skador, en rem saknas
397279
2016-07-26