Ljusstakar i par gustavianska

Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska
Ljusstakar i par gustavianska

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, Johan Petter Fagerström (1798-1837/45) Kalmar 1818, klockat postament på fyrkantig fot och räfflad kolonn, lösa ljusmanschetter, höjd 23 cm

Skador, bucklor, mindre del av på pipan saknas

397280

2016-07-26