Ljusstakar i par gustavianska
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, Johan Petter Fagerström (1798-1837/45) Kalmar 1818, klockat postament på fyrkantig fot och räfflad kolonn, lösa ljusmanschetter, höjd 23 cm
Skador, bucklor, mindre del av på pipan saknas
397280
2016-07-26