Tårtspade smörknivar i silver

Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver
Tårtspade smörknivar i silver

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TÅRTSPADE, silver, 1800-tal, Frankrike, monogramgravyr, SMÖRKNIVAR, 6 st, 1900-talets första hälft, sterlingsilver/pärlemor, Sheffield, James Dixon & Sons, i etui, längd ca 12,5-28,5 cm

Smärre slitage, tårtspade med senare skaft samt bristning

397373

2016-07-27