Dosa Baltzar Ekeström 1700-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

DOSA, 1700-tal, barock, Baltzar Ekeström (verksam 1691-1721), Halmstad, ciselerad dekor av tulpaner, botten med gravyr GP, höjd ca 4,5, 10x8 cm, vikt 85 g

Lagning i locket

397393

2016-07-27