Carl Larsson Kersti i svart

Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CARL LARSSON (1853-1919): "Kersti i svart", signerad C.L. i blyerts, etsning, ca 14,8x19,9 cm, utförd 1909, efter en akvarell från 1905 föreställande konstnärens dotter Kersti.

Proveniens: Direktör Thorsten Laurin, Stockholm

Litteratur: Hjert & Hjert 68

397420

2016-07-28