Fällbord Jacob Sjölin
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, no 1440, fanerat med alrot, höjd ca 73, diameter 92 cm
fällmekanismen förstärkt/kompletterad, mitten fläck, slitage
397459
2016-07-30