Fällbord Jacob Sjölin

Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, no 1440, fanerat med alrot, höjd ca 73, diameter 92 cm

fällmekanismen förstärkt/kompletterad, mitten fläck, slitage

397459

2016-07-30