Tallrikar skål Edouard Honoré Paris

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

TALLRIKAR, SKÅL PÅ FOT, 9 dlr., porslin, 1800-tal, Frankrike, Paris, Edouard Honoré, polykrom dekor av blommor, guldbård, delvis märkta "Anciennes Maison Daguty Edouard Honoré a Paris", diameter ca 22-23, höjd 10 cm

Smärre slitage

397527

2016-07-29