Claës Giertta modell Paris för Mema

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CLAËS GIERTTA, 36 dlr., silver, "Paris" (modellen formgavs 1958), Mema Guld & Silver, 1960/70-tal, bestående av, 12 gafflar, 12 knivar samt 12 skedar, knivarnas blad i rostfritt stål, längd ca 17-18,5 cm, totalvikt ca 1400 g

Smärre bruksslitage

397596

2016-07-29