Claës Giertta modell Paris för Mema
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAËS GIERTTA, 36 dlr., silver, "Paris" (modellen formgavs 1958), Mema Guld & Silver, 1960/70-tal, bestående av, 12 gafflar, 12 knivar samt 12 skedar, knivarnas blad i rostfritt stål, längd ca 17-18,5 cm, totalvikt ca 1400 g
Smärre bruksslitage
397596
2016-07-29