Tallrikar i silver Frankrike Charles Harleux

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHARLES HARLEUX, 1 par djupa tallrikar, silver/950, sekelskifte 1900, Frankrike, Paris, konturerad kant, pålödd dekor i form av släktvapen under krona, höjd ca 3, diameter ca 25 cm, vikt ca 1600 g

Slitage/repor, bottnar med personnummermärkning

397597

2016-07-29