Bord gustaviansk stil
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1800-talets andra hälft, gustaviansk stil, furu, delvis bronserad träskuren dekor i form av bandfläta och fleuroner, höjd ca 75, diameter ca 128, två iläggsskivor à ca 50 cm
Senare lagningar, senare bronsering, stödbjälkar för iläggskivor saknas
397598
2016-07-29