Thonet
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 2 st., 1900-talets början, Thonet, vitmålade, stämplade "THONET AUSTRIA" samt etikettmärkta "THONET WIEN", böjträ, präglade sitsar, sitthöjd ca 47 cm
Senare bemålning, slitage, sprickor
397604
2016-07-29