Orientmatta Täbriz

Orientmatta Täbriz
Orientmatta Täbriz
Orientmatta Täbriz
Orientmatta Täbriz

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ORIENTMATTA, Täbriz, semiantik, geometriska mönster, ca 391x272 cm.

Proveniens, Enligt fastsydd lapp på baksidan är mattan inhandlad hos AB Sven Myrstedt 1949.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

397793

2016-08-03