Vaser Rörstrand

Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALF WALLANDER, sannolikt, ytterfoder samt vas, Rörstrand, jugend, 1900-talets början, flintgods, urangul glasyr, reliefdekor, märkt Rörstrand, höjd ca 18-21,5 cm

Krackelerade

397818

2016-08-01