Matsilver den adliga ätten von Rosen

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, GAFFLAR, 12 dlr., silver, 18/1900-tal, C. G. Hallberg, Stockholm, 1917 samt Anders Gustaf Millberg (1860-1888/89), Stockholm, 1879 och 1883, av varierande modell, graverade med ätten von Rosens vapen, längd ca 18 cm, vikt ca 565 g

Stötskador, vissa delar ngt sneda

397828

2016-07-31