Matsilver den adliga ätten von Rosen
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEDAR, GAFFLAR, 12 dlr., silver, 18/1900-tal, C. G. Hallberg, Stockholm, 1917 samt Anders Gustaf Millberg (1860-1888/89), Stockholm, 1879 och 1883, av varierande modell, graverade med ätten von Rosens vapen, längd ca 18 cm, vikt ca 565 g
Stötskador, vissa delar ngt sneda
397828
2016-07-31