Gustaviansk soffa
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GUSTAVIANSK SOFFA, 1700/1800-tal, bäddsoffa med skuren dekor, ryggdelen krönt med bl, a. rosett med kärve, dyna med textil klädsel, målad pärlgrå och med bronserade detaljer, enligt påskrift på baksidan är detta utfört 1960
Bruks och åldersrelaterat slitage.
397842
2016-08-03