Gustaviansk soffa

Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa
Gustaviansk soffa

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

GUSTAVIANSK SOFFA, 1700/1800-tal, bäddsoffa med skuren dekor, ryggdelen krönt med bl, a. rosett med kärve, dyna med textil klädsel, målad pärlgrå och med bronserade detaljer, enligt påskrift på baksidan är detta utfört 1960

Bruks och åldersrelaterat slitage.

397842

2016-08-03