Matgrupp
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATGRUPP, 7 dlr., 1900-talets mitt, gustaviansk stil, 6 stolar och runt bord med 3 iläggsskivor, stolar med medaljongsformad rygg och stoppade sitsar med varierande klädsel, sarg med skuren dekor, målat i pärlgrå ton, stolarnas sitthöjd ca 47, bordets höjd ca 75, diameter 114 cm, 3 iläggsskivor (ca 49 cm vardera)
Bruks och åldersrelaterat slitage. En stol saknar klädsel
397843
2016-08-03