Reseväckarur Jaeger-LeCoultre
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JAEGER RESEUR, märkt på urtavlan, omkring 1960-tal, vitt 8-dagars verk kaliber 219, ankargång, guldfärgad urtavla med streck, rörlig mittskiva för alarm, fodral av förgylld och rödlackerad mässing, höjd ca 5 cm, i originaletui, fot och fodral märkta Gevaert
397884
2016-08-02