Takfotogenlampa
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, utförd i bronserad metall och med glasprismor, 1800-talets slut, elektrifierad, höjd ca 105, diameter 50 cm
Saknar några prismor samt fotogenrör. Åldersrelaterat slitage.
397899
2016-08-02