Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSUR, mässing, omkring 1800-talets slut, roterande pendel, vit uratavla med romerksa siffror, monterat på tråsockel med glaskupa, höjd ca 16 cm

Proveniens: Hol John Larssons Samling

397904

2016-08-02