Väggur Gerhard väggur Mjölby intarsia
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GERHARD MALMBERG, väggur, för Mjölby intarsia, 1930/40-tal. ´Eos och Diana´ modell nr. 115, faner av björk, päron, mahogny, afrikanskt päron, tojarot, peroba, rosa, röd padouk, jakaranda, höjd ca 32,5 cm, nyckel finns
Slitage
397913
2016-08-02