Väggur Gerhard väggur Mjölby intarsia

Klubbat för:

3 600 SEK

1 500 SEK

GERHARD MALMBERG, väggur, för Mjölby intarsia, 1930/40-tal. ´Eos och Diana´ modell nr. 115, faner av björk, päron, mahogny, afrikanskt päron, tojarot, peroba, rosa, röd padouk, jakaranda, höjd ca 32,5 cm, nyckel finns

Slitage

397913

2016-08-02