Skålar och vas Kina

Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina
Skålar och vas Kina

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, VAS, ASSIETTER, 9 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 11-13, vasens höjd 11 cm

Nagg, en del med sprickor, assietterna ursprungligen underfat till koppar

398017

2016-08-03