Skålar och vas Kina
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, VAS, ASSIETTER, 9 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 11-13, vasens höjd 11 cm
Nagg, en del med sprickor, assietterna ursprungligen underfat till koppar
398017
2016-08-03