Skålar Berndt Friberg
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BERNDT FRIBERG, skålar, 2 st, stengods, Gustavsberg, harpälsglasyr i blått och brunt, signerade Friberg Gustavsbergs Studiohand vardera med årsbokstav Z, höjd ca 6 resp 4,5, längd 14 resp diameter 11,5 cm
Båda med smärre glasyrslitage, den blå med mindre yttre kantnagg
398067
2016-08-04