Skålar Berndt Friberg

Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BERNDT FRIBERG, skålar, 2 st, stengods, Gustavsberg, harpälsglasyr i blått och brunt, signerade Friberg Gustavsbergs Studiohand vardera med årsbokstav Z, höjd ca 6 resp 4,5, längd 14 resp diameter 11,5 cm

Båda med smärre glasyrslitage, den blå med mindre yttre kantnagg

398067

2016-08-04