Fällbord 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, fanerat i alrot, signerat JAC: SJÖLIN KÖPING OCH KUNGSÖRS samt N:o.1093, bonad pelarfot, höjd ca 72, uppfällt 116, diameter 83 cm
Värmefläckar, slitage
398158
2016-08-04