Hörnbyrå 1700-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
9 000 SEK
HÖRNBYRÅ, fanérad i bl a valnöt och valnötsrot, 1700-tal, Tyskland, dekor i intarsia av blomterslingor, brännförgyllda beslag, skulpterad benställning, höjd ca 92, 130x80 cm, nyckel finns
Senare underrede, ytskador, orangrepp
398169
2016-08-15