Skålar 1800-tal

Skålar 1800-tal
Skålar 1800-tal
Skålar 1800-tal
Skålar 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR med lock och FAT, 1 par, 1800-talets första hälft, slipad kristall, totalhöjd ca 27 cm, SKÅL på fot, 1800-tal, slipat glas, höjd ca 19 cm

Samtliga med nagg, en skålbotten med äldre lagning

398451

2016-08-06