Skålar 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR med lock och FAT, 1 par, 1800-talets första hälft, slipad kristall, totalhöjd ca 27 cm, SKÅL på fot, 1800-tal, slipat glas, höjd ca 19 cm
Samtliga med nagg, en skålbotten med äldre lagning
398451
2016-08-06