Bestick silver Rosenholm

Bestick silver Rosenholm
Bestick silver Rosenholm
Bestick silver Rosenholm
Bestick silver Rosenholm

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, bestick, 46 dlr., silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm, 1930- och 40-tal, bestående av: 6 st matgafflar, 6 st matknivar, 6 st matskedar, 6 st bordsgafflar, 6 st bordsknivar, 6 st bordsskedar, 3 st smörgåsgafflar, 5 st smörgåsknivar, smörkniv, efterrättsked, vikt exkl knivar med stålblad ca 1300 g

Smärre repor

398452

2016-08-07