Bestick silver Rosenholm
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, bestick, 46 dlr., silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm, 1930- och 40-tal, bestående av: 6 st matgafflar, 6 st matknivar, 6 st matskedar, 6 st bordsgafflar, 6 st bordsknivar, 6 st bordsskedar, 3 st smörgåsgafflar, 5 st smörgåsknivar, smörkniv, efterrättsked, vikt exkl knivar med stålblad ca 1300 g
Smärre repor
398452
2016-08-07