Skrivsekretär

Skrivsekretär
Skrivsekretär
Skrivsekretär
Skrivsekretär
Skrivsekretär
Skrivsekretär
Skrivsekretär
Skrivsekretär

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKRIVSEKRETÄR, mahognyfaner, omkring 1800, s.k. "campaign chest", två delad, mässingsbeslag, mässingslister, höjd ca 118, 44x100 cm

Skador, ett gångjärn saknas, torrsprickor, fanérbortfall

398513

2016-08-08