Äldre grafik

Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ÄLDRE GRAFIK (15) 1600-1800-tal, bl a Janinet efter Niclas Lafrensen "La Comparaison" , färgetsning dat 1786, F Bartolozzi "Mordet på Ammon", Andrea Scacciati, Duflos mfl, Gieddeholm och Mörby slott ur Suecia Antiqua, Totalt 10 st ramade blad, Janinets färgetsning men en bildyta på ca 36x28 cm.

Veck, mindre revor och fläckar samt nagg.

398561

2016-08-08